OPPO A7 (Glaze Blue, 3GB RAM, 64GB Storage) with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
MRP: ₹ 16,990
24%OFF
RAM: 3GB/4GB
Click here 👇 to buy it & get some more details
OPPO A7 Mobile Phone Information
Colour: Glaze Blue | Size: 3 GB RAM | Style: with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
Technical Details
| OS | Android Oreo 8.1 |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 168 g |
| Product Dimensions | 15.6 x 0.8 x 7.5 cm |
| Batteries: | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | A7 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, WCDMA, HSPA, HSPA+, 4G LTE, GPRS |
| Special features | Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, eCompass, Light sensor, Proximity sensor, G-sensor, Accelerometer, E-mail |
| Other camera features | 2MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 168 Grams |
| Colour | Glaze Blue |
| Battery Power Rating | 4230 |
| Phone Talk Time | 32 Hours |
| Phone Standby Time (with data) | 410 Hours |
| Whats in the box | Handset, Screen Protector (pre-applied), Back-cover, Charge Adapter,USB Cable, SIM Tray Ejector, Booklet with Warranty Card and Quick Guide |



No comments:
Post a Comment