Samsung Galaxy A70 (Black, 6GB RAM, 128GB Storage) with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
| M.R.P.: | ₹ 30,900.00 |
| Price: | FREE Delivery |
| You Save: | ₹ 1,910.00 (6%) |
| Inclusive of all taxes |
EMI starts at ₹1,365. No Cost EMI available
Buy Now👉 https://amzn.to/2FUMx8o
Samsung Galaxy A70 Mobile Phone Information
Colour: Black | Style: With No Cost EMI/Additional Exchange Offers
Technical Details
| OS | Android Pie 9.0 |
| RAM | 6 GB |
| Item Weight | 181 g |
| Product Dimensions | 16.4 x 0.8 x 7.7 cm |
| Item model number | SM-A705GZKHINS |
| Wireless communication technologies | Bluetooth;WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | 2G;GSM;3G;WCDMA;4G;LTE;FDD;TDD |
| Special features | international_mobile_equipment_identity, Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, Accelerometer, Fingerprint sensor, Gyro sensor, Geomagnetic sensor, Hall sensor, RGB Light sensor, Proximity sensor |
| Other camera features | 32MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 181 Grams |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 4500 |
| Whats in the box | Handset (Non-removable Battery Included), Travel Adapter, Earphone, USB Cable and User Manual |


No comments:
Post a Comment