Deals of the day
Samsung Galaxy A50 (Blue, 4GB RAM, 64GB Storage) with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
| M.R.P.: | ₹ 21,000.00 |
| Price: | FREE Delivery |
| You Save: | ₹ 2,510.00 (12%) |
| Inclusive of all taxes |
EMI starts at ₹870. No Cost EMI
Buy Now 👉 https://amzn.to/2xxSLqo
Technical Details| OS | Android Pie V9.0 |
| RAM | 4 GB |
| Item Weight | 168 g |
| Product Dimensions | 15.9 x 0.8 x 7.5 cm |
| Batteries: | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | SM-A505FZBDINS |
| Wireless communication technologies | Bluetooth;WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | 2G;GSM;3G;WCDMA;4G;LTE;FDD |
| Special features | Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, Accelerometer, Fingerprint sensor, Gyro sensor, Geomagnetic sensor, Hall sensor, Light sensor, Proximity sensor |
| Display technology | 404 ppi |
| Other camera features | 5MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 168 Grams |
| Colour | Blue |
| Battery Power Rating | 4000 |
| Whats in the box | Handset, Earphones, Travel Adapter, USB Cable, Ejection Pin and User Manual |


No comments:
Post a Comment